You are currently viewing קורס עיסוי משולב – עיסוי פנים

קורס עיסוי משולב – עיסוי פנים

עיסוי הוא פעולה מכנית שיטתית המכוונת לעור ולרקמות הרכות כדי לשפר את רווחתו של האדם. המעסה עובד רק עם פני השטח של הגוף, הוא אינו משפיע על המפרקים ועמוד השדרה. לפעולות של מקצוען מיומן יכולה להיות השפעה מדהימה.

 

אולי למישהו נדמה שכל אחד יכול לעשות עיסוי, ובשביל זה מספיק רק לזכור כמה תנועות, אבל זה רחוק מלהיות נכון. כדי שעיסוי יועיל לגוף האדם ולא יזיק, צריך להבין איך הוא משפיע, לדעת את המקום הנכון ואת מידת ההשפעה.

 

ניתן לקבל ידע על שיטות עיסוי, מתודות, גישות ושילובים באמצעות לימודים בקורס "עיסוי משולב".

יש הרבה סוגים ושיטות של עיסוי, כל אחת מהן מכוונת לטיפול בבעיה ספציפית לבקשת הלקוח. למשל, להעלים כאבים, כאבי ראש ומיגרנות, להקל על מתח שרירים, לשפר את איכות השינה, לשפר את מראה ואיכות העור.

 

לעתים קרובות, כשנשים רואות במראה קמטים, שינוי בצורת הפנים, הן קונות קרמים נגד קמטים, סרומים, מכינות מסכות, מזותרפיה, פילינג וטיפולים טיפוח אחרים לעור בבית ובסלון. אך מי לא בא? התוצאה הרצויה. העור אמנם דורש טיפול נוסף עם הגיל, אך סימני ההזדקנות שאנו רואים הם אך ורק על פני השטח.

 

למעשה, הופעת בצקות וקמטים קשורה לא רק להזדקנות העור, אלא גם לשינויים הקשורים לגיל בעצמות הגולגולת, השרירים וכלי הדם. איננו רואים את השינויים הללו, הם אינם גלויים לעין, ולכן לרוב איננו מייחסים להם חשיבות ראויה.

 

בעזרת קוסמטיקה טיפולית ניתן להשפיע על השכבות העליונות של העור, ואילו את האפקט של העלמת נפיחות, הרמת עור נפול וקמטים עמוקים ניתן להשיג בעזרת עיסוי.

ישנם מיתוסים רבים על עיסוי פנים.

 

מיתוס 1. עיסוי פנים מותח את העור

המיתוס הזה אינו נכון. אם עיסוי הפנים מתבצע בצורה נכונה ולאורך קווי העיסוי, אי אפשר לפגוע בעור. ראשית, קווי עיסוי הם הקווים בהם העור נמתח הכי פחות, ושנית, העור מאוד אלסטי, ואי אפשר למתוח אותו כל כך בקלות.

נכון שהעור שלנו יכול להימתח כאשר נפח הרקמה שמתחתיו גדל, אבל ברגע שהנפח יצטמצם, העור יחזור למראהו המקורי.

כמובן שעם הזמן גמישות העור יורדת, אך אי אפשר למתוח את העור. להיפך, השפעה שיטתית על העור על ידי עיסוי משפרת את גוון העור ומונעת רפיון.

 

מיתוס 2. העיסוי אינו משפיע

למעשה, לאחר עיסוי על ידי מומחה מקצועי, ההשפעה ניכרת כבר לאחר הפגישה הראשונה.

אם היה לך העונג ליהנות מעיסוי טוב מאיש מקצוע, בוודאי תתמכי בטענה הזאת. אם אין השפעה כלל מהעיסוי, אז המומחה לא באמת שולט בשיטת העיסוי או שהשיטה עצמה נבחרה בצורה לא נכונה.

עיסוי הוא אחד הטיפולים שבהם התוצאה תלויה מאוד בכישוריו של המומחה, ביכולתו לבחור בשיטה הנכונה או בשילוב של שיטות להשגת התוצאה המקסימלית.

 

מיתוס 3. עיסוי פנים- טיפול חסר תועלת

רק "מומחים" שאין להם את הכישורים הדרושים או שלא יכלו לבחור בשיטה לפתרון הבעיה של הלקוח יכולים לדבר בצורה זו. עם השיטה הנכונה והפעולות המיומנות של המטפל בעיסוי, ההשפעה ניכרת כבר אחרי הטיפול הראשון.

אפילו בבית, ביצוע תנועות העיסוי הנכונות וביצוע פעולות אלו באופן שיטתי יכול לתת תוצאה מוחשית.

 

מיתוס 4. העיסוי הינו פינוק ותו לא

גם אם לעיסוי היה רק ​​אפקט מרגיע, הוא כבר היה הופך לטיפול שאין לו תחליף.

בין השיטות הרבות ישנן שיטות מיוחדות שמטרתן להשפיע על מערכת העצבים. המטרה העיקרית של שיטות כאלה היא להסיר את ההשפעות של מתח עצבי.

אך בעזרת העיסוי ניתן לפתור בעיות רבות אחרות, והשפעות העיסוי אינן מוגבלות רק להרפיה.

 

מיתוס 5. העיסוי הינו תרופת קסם לכל הבעיות 

עיסוי הוא מרכיב חשוב בטיפול, אך לא תרופת פלא לכל הבעיות. כדי לפתור בעיות רבות, יש צורך להשתמש בגישה כוללנית המאפשרת שילוב של שיטות טיפוח, פרוצדורות קוסמטיות ושיטות עיסוי. למעשה, בעזרת עיסוי ניתן לפתור בעיות רבות, אך לא את כולן. ישנן בעיות שכדי לפתור אותן, יש צורך לשלב קומפלקס של טיפולים רפואיים עם עיסויים.

 

אם ברצונך ללמוד כיצד לבצע טיפולי עיסוי בצורה מקצועית, לשלב שיטות שונות להשפעה מירבית, לקבל לקוחות בריאים ואסירי תודה, להגיע להצלחה במקצוע מבוקש, אנו ממליצים על קורס "עיסוי משולב" במכללת LFA.